BILKENT HOLDING
1969 yılında İhsan Doğramacı Vakıflarınca Tepe Mobilya A.Ş., Meteksan Matbaacılık A.Ş. ve Dilek A.Ş.’nin kurulması ile başlayan yapılanma süreci, tüm grup şirketlerinin 1986 yılında kurulan Bilkent Holding A.Ş.’nin çatısı altında toplanması ile tamamlanmıştır.

Bilkent Holding, bünyesinde bulunan 40’a yakın şirket ile günümüzde inşaat, bilişim,perakende, mobilya, turizm, finans, kağıt ve kağıt ürünleri ile enerji üretimi sektörlerinin yanı sıra havaalanı, alışveriş ve spor merkezleri işletmeciliği gibi farklı birçok dalda faaliyet göstermektedir. Bilkent Holding, bu sektörlerde yurt içinde edindiği tecrübeyi Orta Doğu, Kuzey Afrika, Türki Cumhuriyetler, Doğu Avrupa ve Rusya'daki operasyonlarıyla yurt dışına taşımaktadır.

Tüm bu faaliyetlerin yanında, Türkiye ve yurtdışında havalimanlarının yapımı ve işletilmesi faaliyetlerini sürdüren Bilkent Holding iştiraki TAV Yatırım Holding A.Ş. ülkemizde ve dünyada sektörünün en önde gelen firmalarındandır.

Bilkent Holding ve bağlı şirketleri, kuruluşundan bu yana ortakları ve diğer paydaşlarıyla istikrarlı, devamlı ve uzun ömürlü kaynaklar yaratabilmeyi temel hedef olarak benimsemiştir. Bu amaç doğrultusunda faaliyette bulunduğu tüm sektörlerde kalite, müşteri memnuniyeti ve kârlılık elde etmek, Bilkent Holding'in önceliklerini oluşturmaktadır.

Bilkent Holding ile ilgili daha detaylı bilgi için: www.bilkentholding.com.tr